Skóry

Wierzchnie
Do szycia cholewek używamy wyłącznie wyselekcjonowanych skór naturalnych, zapewniających  użytkownikowi wysoki i długotrwały komfort, świetny wygląd oraz odporność na warunki  klimatyczne. Wewnętrzna skóra futrówkowa jest wyprawiana roślinnie i pozbawiona ochronnego lica, dzięki czemu absorbuje wilgoć oraz neutralnie oddziaływuje na ludzką stopę.
We wszystkie skóry zaopatrujemy się w renomowanych garbarniach europejskich i amerykańskich. Skóry egzotyczne pozyskujemy z legalnych źródeł, zgodnie z regułami Konwencji Waszyngtońskiej CITES z 1973 roku, której celem jest ochrona dziko żyjących zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem.


Podeszwowe
Wspólną cechą charakterystyczną dla wszystkich ręcznie szytych butów są skórzane spody. Można przyjąć, że nie ma eleganckiego obuwia na innych spodach niż skórzane. Poza walorami estetycznymi za tym materiałem przemawiają również walory użytkowe. Najważniejszy to przepuszczalność powietrza. Uznaje się, że około 30% "oddychania" butów odbywa się przez skórzane podeszwy. Kolejną cechą wpływająca na komfort butów to zdolność skóry do wchłaniania wilgoci. W ciągu kilkunastu godzin aktywności stopy dorosłego człowieka mogą oddać blisko 100 mililitrów wody. Jedynie naturalna skóra jest wstanie wchłonąć taką dawkę wilgoci. Inną zaletą spodów ze skóry jest możliwość łączenia ich z wierzchnią częścią buta nie przy pomocy agresywnej chemii jaką jest klej, lecz przez zszywanie. Taką metodą otrzymujemy produkt daleko bardziej neutralny dla organizmu. Przyszyte podeszwy skórzane można też znacznie częściej naprawiać bez większej straty na jakości ulubionych butów.
Najwłaściwszym rodzajem skóry na spody obuwia luksusowego jest krupon bydlęcy, pozyskiwany z jego najgrubszej części grzbietowej. Po długotrwałym procesie garbowania roślinnego skóra jest ścisła, elastyczna i odporna na ścieranie. W naszej pracowni używamy kruponów włoskich oraz niemieckich, ze słynnej garbarni Rendenbach.